instagram icin konum ekleme nasil yapilabilir ?

instagram icin konum ekleme nasil yapilabilir ?

İnstagram Konum Ekleme
İnstagram son zamanların en popüler uygulamalarından biridir. Konum ekleme özelliği gelmesi ile birlikte, İnstagram’a olan ilgi ve talebin arttığını rahat bir şekilde söyleyebiliriz. Sizlere bu yazımızda İnstagram Konum ekleme hakkında bilgiler aktarmaya çalışacağız. Sosyal medya uygulamaları, sürekli olarak gösterdikleri gelişim sayesinde, yeni özellikler eklemeye devam ediyorlar.
Ülkemizde konum ekleme ve yer belirleme özellikleri İnstagram’da da kullanılmaktadır. İnstagram direkt mekanı konum olarak ekleme özelliğini kullanıcılarına sunmaz.  İnstagram konum ekleme kısmına giriş yaptığınız zaman Google maps üzerinden alınan ve daha önce belirtilmiş konum adreslerini eklemeniz mümkün olacaktır.
İnstagram uygulamasında konum eklemek isteyen kullanıcılar, bunu Google maps üzerinden yapabilirler. Sadece var olan konumları eklemeniz mümkündür. Aynı zamanda siz de istediğiniz mekanı Google maps üzerinden konum olarak ekleyebilirsiniz. Eğer eklemek istediğiniz mekan Google maps üzerinde yok ise size belirteceğimiz adımları izleyerek, istediğiniz yeri konum haline getirme şansına sahip olabilirsiniz. Kısaca istediğiniz mekanı, Google haritasına konum olarak ekleyebilir, sonrasında da İnstagram’dan paylaşabilirsiniz.
Google Maps Ne İşe Yarar?
Google’ın piyasaya sürmüş olduğu Google maps, web tabanlı harita uygulaması olarak geçer. Bu uygulama sayesinde il, ilçe ve sokakların detaylarını konum olarak paylaşma şansına sahip olabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde etraftaki insanların nerede olduklarına kadar bir çok detaya sahip olabilirsiniz.
Google maps üzerinde aktif olan konumların tamamı etiketlerde çıkar. BU nedenle yeni eklemek istediğiniz mekanı Google maps üzerinden kaydetmeniz, o konumu İnstagram’da kullanıcılar ile paylaşma fırsatı sunacaktır. 

İnstagram her geçen gün gelişen yapısı ve sunduğu fırsatlar ile sosyal medya uygulamaları arasında bir numara olmayı başardı. Eğer siz de İnstagram hakkında tüm bilgilere sahip olmak isterseniz sitemizde yer alan yazıları okumaya devam edebilirsiniz. Tüm detaylı bilgilere bu şekilde ulaşarak, işlemlerinizi çok kolay bir şekilde yapmanız mümkündür. İnstagram ilk zamanlarda sadece fotoğraf paylaşma uygulaması olarak biliniyordu. Daha sonrasında yeni eklentilerin gelmesi, uygulamanın dünya çapında bir marka olmasına yardımcı oldu. İnstagram hakkında bilgi almak için bizi takip etmeye devam edebilirsiniz.

 

2019-04-09 02:19:28

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

İnstagram’da DM Üzerinde Sesli Mesaj Nasıl Atılır?

İnstagram’da DM Üzerinde Sesli Mesaj Nasıl Atılır?

İnstagram’da DM Üzerinde Sesli Mesaj Nasıl Atılır? İnstagram direkt mesaj özelliğine yeni bir eklenti getirdi. Bu eklenti sayesinde ses kaydı göndermeniz mümkün olacaktır. Artık özel mesaj

İnstagram Özel Yazı Fontu Nasıl Kullanılır?

İnstagram Özel Yazı Fontu Nasıl Kullanılır?

İnstagram Özel Yazı Fontu Nasıl Kullanılır? Daha önceki zamanlarda İnstagram uygulamasında yazı tiplerine açısından çok fazla seçenek bulunmuyordu. Sizlere bu yazımızda İnstagram özel